LUBOMÍR BRABEC - recitál s povídáním o Antarktidě

3. května 2011 v Domě kultury, malém sále od 19.30, členové naší organiozace navštívili tento koncert. Listky věnovala nadace DKS.

V recitálu zahrál náš známý kytarista skladby Frescobaldiho, Weisse, Sora, Villa-Lobose,Turina, Tárega a dalších. Tyto skadby prokládály poutané a zajimavé vyprávění s promítáním snímků o cestě Lubomíra Brabce na Antarktidu.

Recitál Lubomíra Brabce s vyprávěním a projekcí o Antarktidě Kytarista Lubomír Brabec /*21.5.1953 v Plzni/ patří bezesporu k nejvýznamnějším interpretům české současnosti. Pochází z Plzně a již od ranného dětství se věnuje hudbě. Začínal na housle a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech. Významným mezníkem v jeho uměleckých začátcích byl úspěch, kterého dosáhl v roce 1974 na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music a ve světově proslulém Early Music Centre. Lubomíru Brabcovi je vlastní stylově pestrý repertoárový rejstřík. Je oblíbeným a častým hostem různých televizních pořadů a rozhlasových studií. Spolupracuje s nejrenomovanějšími orchestry, pěvci i sólisty na celém světě. Významná je také jeho činnost na poli komorní hudby, kde pro posluchače objevuje neobvyklé nástrojové a zvukové kombinace. Neméně atraktivní je jeho nahrávací činnost pro přední nahrávací studia. Jeho diskografie obsahuje více než 30 titulů /J.S.Bach, F.Sor, F..Tárrega, N.Paganini, A.Vivaldi, H.Villa-Lobos, V. Trojan, E.Granados /. Lubomír Brabec také zaujal nejširší posluchačskou veřejnost svými výlety do světa populární a jazzové hudby. Vrcholem a podstatou jeho činnosti však vždy byla, je a zůstane klasika. Za své nahrávky obdržel mnoho významných ocenění za nejprodávanější CD. Jeho činnost byla také oceněna mnoha vyznamenáními. Odborné kritiky jej považují za hudebníka vybraného vkusu, tónu a techniky, a řadí jej k nejbrilantnějším kytaristům světa. Svými strhujícími výkony a přirozenou virtuozitou si získává obdiv koncertní veřejnosti. Pozornost medií pak často upoutávají jeho nekonvenční cestovatelské a sportovní aktivity. Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu v Antarktidě.

29.04. 2019 10:55:28
17.04. 2022 09:39:48
141607
Fr. Kožíka 2719,688 01 Uherský Brod  přihlásit poslední změna: 05.05. 2011 14:12:16