Dětský den 2013

Pohádkový les v Újezdci

Je sobota 8.června, 13.00 hodin. Zrovna se měla chystat trasa a rozdělovat stanoviště, když začala bouřka i s lijákem. Co dál? Bude nebo nebude Pohádkový les? Každý z pořadatelů věří, že akce bude, že se počasí umoudří. Patnáct minut před druhou pomalu mraky z oblohy mizí a u startu se začali scházet první nedočkaví účastníci.

Jen z lesa je „Pohádková ves“.

Rychle, rychle! Vzít sladkosti, razítko, najít si místo na stanoviště a nachystat si ho. Trasa, místo původní plánované, vedla přes vesnici. A už se blíží první soutěžící. „Ze které jsme pohádky?“, čekala na ně otázka na uvítanou. Pak splnit úkol a pokračovat. Pohádkové bytosti děti potkali různé – Boba a Bobka, motýla Emanuela a Makovou panenku, Macha a Šebestovou, Popelku, Karkulku s vlkem, ale nechyběla ani ježibaba a Šmoulové. Na každém stanovišti čekala odměna.

Celá soutěž končila na myslivecké chatě. Soutěžící zde vyměnili kartičky za špekáček a dárkový balíček. V „Hradním šenku“ si mohli dopřát i další občerstvení formou kofoly a piva (dospělí). A byl připraven další program – sokolníci z Fauny Hluk a taky tombola.

Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci celé akce a také především všem sponzorům, kteří nám přispěli svými dary. Jsou to: Maso, uzeniny Petr Kovář, Stolářství Kamil Šobáň, Barvy, laky Radim Večeřa, P+P malby, nátěry a tapety, Rojal, Ditipo, Hospůdka „U Kubišů“, Hospoda „ U Čechů“, Pekárna Kománek a Řehák, Stanislav Šmíd, Linea Nivnice, CTM Galicja, Papírnictví Vavřík, Kožešnictví Vacula, Cukrárna-Kafárna Máj, Vodo-Topo Roman Mrázek, Lima, Potraviny Brulíková, Motorest Štěpán, Ladislav Kostka, …spousta i těch nejmenovaných… a taky Mysliveckému sdružení Podhájí za zapůjčení areálu.

I přes počáteční nepřízeň počasí se celá akce vydařila. Vždyť na trať vyrazilo 119 dětí. Ohlasy jejich i dospělých byly až nakažlivě pozitivní. Tak za rok zase nashledanou!!!

Jarmila Kubáňová a -josr-

Více fotografií - Dětský den v Újetdci - Pohádkový les

29.04. 2019 10:55:28
17.04. 2022 09:39:48
141606
Fr. Kožíka 2719,688 01 Uherský Brod  přihlásit poslední změna: 18.06. 2013 13:12:34