Petr Bende - Vánoční turné 2015

Členové Mozaiky se v předvánočním shonu "utrhli" a udělali si v pondělí 21. prosince čas pro krásnou tečku ke konci roku a navštívili koncertu Petra Bendeho na jeho letošním v pořadí už devatenáctém vánočním turné po devatenácti městech České republiky. Vyprodaný Dům kultury po takřka tříhodinovém koncertu tleskal zpěvákovi, jeho hostům a Cimbál big bandu ve stoje.

Petr Bende se k nám před Vánocemi vrací pravidelně už několik let, přesto je každý z jeho vánočních koncertů vždy úplně jiný a vždycky je to parádní hudební show od prvního do posledního tónu.

V Domě kultury opět zazněly jednak písně z Petrovy autorské dílny - osvědčené hity i úplné novinky, ale také známé koledy v rockovém hávu. Petra doprovázel nový velký Cimbál big band (paličky cimbálu třímal Michal Grombiřík) a samozřejmě nemohli chybět hosté.

Petr se snaží pozvat vždy někoho mladého, neznámého a talentovaného a „ukázat ho světu" a jako protipól pak na jevišti přivítá hudební legendu, stálici. A v každém z měst si na pódium přizve také místní soubor, který mu zpívá sbory.

Tím talentovaným nováčkem byl letos mladý skladatel kytarista ze severní Moravy Víťa Štaigl. Zazpíval svoji autorskou píseň a s Petrem Bendem nový duet PROSINEC.

Hudební legendy tentokrát zastupoval Richard Tesařík z YOYO Bandu. Na úvod dal Rybitvý, poté song hrobníka z muzikálu Hamlet a nakonec si spolu s Petrem střihli další YOYObanďácký hit KARVINÁ. Cimbál big band písní Ríša má narozeniny pak poblahopřál Richardovi k jeho sedmdesátinám, které oslaví 25. prosince.

Doprovodné sbory (i jednu vlastní skladbu) opět skvěle zvládl pěvecký sbor Campana z Gymnázia J. A. Komenského, který vede Monika Koubová.

V průběhu večera Petr Bende pokřtil CD s nahrávkami sedmi skladeb z vánočního turné 2015 včetně novinky Prosinec, která je první vlaštovkou ze čtvrté autorské desky, kterou chystá na příští rok a také CD s klasickými českými lidovkami v jazzovějším hávu, kde s Petrem zpívá také Tereza Černochová a Katarína Hasprová.

Na závěr samozřejmě nemohlo chybět foto publika, které si Petr z pódia udělal a autogramiáda ve foyeru. A příští rok prý přijede zas!

Fotky zde!!!

29.04. 2019 10:55:28
17.04. 2022 09:39:48
142005
Fr. Kožíka 2719,688 01 Uherský Brod  přihlásit poslední změna: 05.01. 2016 17:21:39