Návštěva Slováckého divadla

Členové naší organizace v hojném počtu navštívili 18. 10. 2016 od 19.00 hod. muzikál Pokrevní bratři. Muzikál se všem velmi líbil. I přes deštivé počasí si všichni přítomní, néjen z Mozaiky odnášeli domů krásný, hluboký umělecký zážitek.
Divácky nejoblíbenější inscenace loňského roku, ve které účinkují dva držitelé ceny Thálie Tomáš Šulaj a Yveta Blanarovičová.

Překlad: Martin Fahrner

Říká se, že dvojčata, která jsou po narození násilně rozdělena, jsou stižena kletbou, která praví, že se nesmějí nikdy znovu setkat, neboť den jejich setkání by byl také jejich společným dnem posledním. Ale možná jsou to jenom legendy. Muzikál Pokrevní bratři nás každopádně přivádí do příběhu dvou vrstevníků Mickeyho a Eddieho, kteří, přestože vyrůstají každý v naprosto odlišném sociálním prostředí, jsou k sobě přitahováni neznámou magickou silou. Prožijeme s nimi dětství, pubertu, první lásku i nelehkou dospělost. Pojí je mnohem víc než přátelství, možná utajené pokrevní pouto… ? Osudový příběh nezakrývající soucitný sociální tón (však také nevznikl nikde jinde než v Liverpoolu) napsal britský dramatik, scenárista a skladatel Willy Russell s nepochybnou autorskou zručností a neobyčejnou lehkostí. O jeho oblíbenosti svědčí mnoho uvedení po celém světě, třetí příčka v žebříčku nejdéle uváděných muzikálových inscenaci ve West Endu (více než dvacet let), sedm nominací na cenu Tony na newyorské Broadwayi a mnoho dalších cen. Slovácké divadlo uvedlo v roce 2001 v režii Radka Balaše jeho „moravskou premiéru“. Dodnes na tehdejší uvedení protagonisté i diváci nadšeně vzpomínají. I proto jsme přivedli na slovácká prkna slavný muzikál znovu. Opět v režii Radka Balaše a s exkluzivním hostem Yvettou Blanarovičovou v roli maminky dvojčat paní Johnstonové.

29.04. 2019 10:55:28
17.04. 2022 09:39:48
142007
Fr. Kožíka 2719,688 01 Uherský Brod  přihlásit poslední změna: 22.10. 2016 09:23:59