Relaxační pobyt v Jeseníkách

Konečně jsme se po delší době dočkali společné akce s přáteli s Mozaiky. Tentokrát jsme vyrazili za krásami severní Moravy a Jeseníků. Začali jsme prohlídkou pivovaru a muzea pivovarnictví v Hanušovicích. Zde jsme i poobědvali a ochutnali zdejší pivní speciality. Také jsme si mohli zakoupit pivo domů v podnikové prodejně. Odtud jsme se rozdělili a každý po své ose cestoval buď do Velkých Losin, kde jsme měli zajištěné ubytování v penzionu Horinka nebo na Dolní Moravu, na prohlídku vyhlášené Stezky v oblacích. Na tuto se dá dostat dvojím způsobem, buď lanovkou nebo autem na povolení přímo pod rozhlednu. Měli jsme štěstí a počasí nám přálo, do oblak jsme se vydali v kraťasech a krátkých rukávech. Byl to opravdu výjímečný zážitek, umocněný nádherným počasím a výhledem do okolí. Vždyť kdo může říct, že byl v oblacích? Usmívající se Večer jsme se sešli v blízké restauraci na večeři a pivo, společně  se podělili o zážitky z dnešního dne.

Druhý den  začal snídaní v penzionu, poté jsme měli domluvenou prohlídku ruční papírny ve Velkých Losinách. Nahlédli jsme přímo do výroby, milá paní průvodkyně nás seznámila s historií výroby papíru. Poté jsme nakoupili v podnikové prodejně různé výrobky z ručního papíru. Tato exkurze byla velice zajímavá a papírna je unikátem nejen u nás, ale i v Evpropě. Zajímavostí je, že podnik má jen 20 zaměstnanců.Míří sem denně davy návštěvníků a je dobré se na prohlídku objednat předem. Odpoledne byl volný program, někdo jel do Šumperku, ti co nebyli v oblacích jeli tam (počasí jim však nepřálo), ostatní relaxovali u bazénu. Večer jsme se sešli ve společenské místnosti v penzionu, někteří  sledovali fotbalový zápas, jiní degustovali dovezené vzorky lihovin a povídali si.

Sobota byl volný den pro všechny, bylo možno navšívit vodní elektrárnu Dlouhé Stráně, projít se lázeňských parkem a zavzpomínat na léta pobytů zde.

V neděli po společné snídani byla domluvená exkurze do výrobny tvarůžků v Lošticích, následoval nákup v podnikové prodejně. Po cestě domů se skupinka mobilnějších účastníků zastavila na hradě Bouzov, který je vyhlášený a známý z pohádek. Bohužel není bezbariérový.

Náš společný výlet se povedl, všichni byli spokojení a odjížděli se spoustou zážitků a fotografií. Těšíme se na další akce s Vámi, přátelé!

Fotografie zde

29.04. 2019 10:55:28
17.04. 2022 09:39:48
141605
Fr. Kožíka 2719,688 01 Uherský Brod  přihlásit poslední změna: 18.09. 2017 19:01:10